Deník závodníka 'Moni' rok 2014

22.3.2014 - STŽ - Libotenice - (P) - umístění: 15./60 - U: 2.5/3.1km - P: 50m - K: 9 - Z: 740 - Pořádal: ROU > Výsledky > Fotky > Mapa > GPS
Vítězové: 1. Vaculovič Radim 2. Zikmund Tomáš 3. Kabát Jan [čas: 0:24:43 - rozdíl: 0:10:10]
.

5.4.2014 - STŽ - Plzeň - sprint - (P) - umístění: 7./10 - U: 2.5/2.8km - P: 10m - K: 15 - Z: 414 - Pořádal: VPM > Výsledky > Fotky > Mapa > GPS
Vítězové: 1. Husáková Petra 2. Škvorová Barbora 3. Zahradníček Petr [čas: 0:31:54 - rozdíl: 0:17:18]
.

6.4.2014 - STŽ - Tymákov - klasika - (P) - umístění: 6./31 - U: 4/5.2km - P: 50m - K: 10 - Z: 743 - Pořádal: VPM > Výsledky > Fotky > Mapa > GPS
Vítězové: 1. Husáková Petra 2. Kučera Pavel 3. Pávek Jiří [čas: 0:49:30 - rozdíl: 0:19:05]
.

12.4.2014 - STŽ - Chodov - mistrovství sprint - (P) - umístění: 18./28 - U: 2.3/2.6km - P: 7m - K: 13 - Z: 545 - Pořádal: USK > Výsledky > Fotky > Mapa > GPS
Vítězové: 1. Havelka Tomáš 2. Jelínková Petra 3. Salgueiro Eva [čas: 0:33:39 - rozdíl: 0:14:08]
.

13.4.2014 - STŽ - Jevany - krátká - (P) - umístění: 43./48 - U: 2.7/3.5km - P: 75m - K: 15 - Z: 815 - Pořádal: TAP > Výsledky > Fotky > Mapa > GPS
Vítězové: 1. Votava Štěpán 2. Petrán Jiří 3. Beran Jiří [čas: 1:18:27 - rozdíl: 0:52:00]
.

1.5.2014 - STŽ - Háje - sprint - (P) - umístění: 7./37 - U: 1.5/2.2km - P: 0m - K: 13 - Z: 570 - Pořádal: KAM > Výsledky > GPS
Vítězové: 1. Linderová Eliška 2. Bartalošová Jana 3. Hrbek pavel [čas: 0:17:53 - rozdíl: 0:06:58]
.

14.5.2014 - PPŽ - Milíčovský les - (T3) - umístění: 46./59 - U: 3/3.6km - P: 0m - K: 10 - Z: 338 - Pořádal: PGP > Výsledky > Fotky > Mapa > GPS
Vítězové: 1. Kalousek Jiří 2. Šimša jaromír 3. Černohorský Mikuláš [čas: 0:34:33 - rozdíl: 0:19:25]
.

18.5.2014 - "A" - Rokytá u Turnova - klasika - (P4) - umístění: 54./64 - U: 3.6/4.5km - P: 96m - K: 13 - Z: 1516 - Pořádal: TUR > Výsledky > GPS
Vítězové: 1. Jurga Vojtěch 2. Kohout Josef 3. Netuka Jan [čas: 1:23:11 - rozdíl: 0:50:41]
.

21.5.2014 - PPŽ - Krčák - (T5) - umístění: 145./149 - U: 5/5.4km - P: 50m - K: 13 - Z: 488 - Pořádal: USK > Výsledky > Mapa > GPS
Vítězové: 1. Navrátil Šimon 2. Kazda Ondřej 3. Veselý Jakub [čas: 1:21:40 - rozdíl: 0:53:46]
.

18.10.2014 - STŽ - Sulice - klasika - (P3) - umístění: 24./41 - U: 3.5/3.5km - P: 100m - K: 10 - Z: 741 - Pořádal: KAM > Výsledky > Fotky > Mapa > GPS
Vítězové: 1. Votava Petr 2. Malačka Milan 3. Syrovátková Štěpánka [čas: 1:18:16 - rozdíl: 0:33:17]
.

19.10.2014 - STŽ - Kamenice - krátká - (P3) - umístění: 26./47 - U: 2.4/2.4km - P: 50m - K: 7 - Z: 684 - Pořádal: KAM > Výsledky > Fotky > Mapa > GPS
Vítězové: 1. Pilař Marek 2. Malečková Iva 3. Malačka Milan [čas: 0:38:27 - rozdíl: 0:16:36]
.

26.10.2014 - Bramberk - Ještědský žebříček - (P2) - umístění: 38./42 - U: 1.8/3km - P: 80m - K: 6 - Z: 684 - Pořádal: TJN > Výsledky > Fotky > Mapa > GPS
Vítězové: 1. Linhart Lukáš 2. Růta Jaroslav 3. Poláková Veronika [čas: 0:50:36 - rozdíl: 0:33:59]
Protože bylo tento víkend volno, tak jsme se rozhodli navštívit ještědský žebříček na Bramberku v Jizerských horách. Byla to klasika mezi kameny a kamínky v okolí rozhledny. Počasí přálo pro běhání, slunce sice nesvítilo, bylo kolem 7°C, ale prostě akorát. Parkovali jsme hned pod rozhlednou a shromaždiště bylo asi 100m na střelnici. Tedy asi bývalé. Tom si dal H16, čili 5,5km. Sice vyhrál, ale moc se mu to nelíbilo. Bylo to asi tak, že vždy, když si vybral nějaký postup, tak pak zjistil, že byl špatný. Takže ve výsledku to prý dalo tak 7 minut. Filda klasicky H10 a už zcela sám. Mapa tedy v pohodě, ale s časem se ještě musí něco dělat. Až bude mapa dokonalá, začneme řešit rychlost. Na to je ještě čas. A Moni si střihla P2. Dalo by se říct, že by to mělo být v pohodě (když tu samou vzdálenost měl Filda za necelých 19 minut), ale nebylo. První kontrola, mrška, trošku potrápila, protože zrovna tento den byl sever na jihu. Holt i z takových překážek se musí člověk dostat a to se podařilo. Po závodě jsme si s Fildou vyšlápli 87 schodů na rozhlednu, pak jsme si zajeli na oběd a frrr domů, nebylo to zrovna za humny.

1.11.2014 - STŽ - Mšec -klasika - (P2) - umístění: 15./54 - U: 2.1/3.5km - P: 10m - K: 7 - Z: 676 - Pořádal: SLA > Výsledky > Fotky > Mapa > GPS
Vítězové: 1. Pokorná 2. Melišíková Radka 3. Janata Tomáš [čas: 0:26:14 - rozdíl: 0:09:30]
Po dlouhé době máme DOUBLE!! Vyhrál Tomáš a dneska se zadařilo i Fildovi a oba vyhráli svoje kategorie. Byl to poslední žebříček, bylo krásné slunce, prostě opět super počasí. A to se jen tak na podzim nevidí. Závodníky uvítala malá vesnička Mšec nedaleko od Slaného. Takže jsme to měli kousek. Start byl cca 1200m a cíl asi 1000m tesně před startem. Vypadalo to, že půjdeme daleko, ale nakonec to bylo kousek. To bylo asi tím počasím. Tom šel v 11 a Filda v 59. Tak si tom vyrazil na start sám. Moni si dala pédvojku a startovala chvilku před Fildou. Na Fildu jsem počkal na mapovém startu, trošku jsme si popovídali o mapě a vyrazil. S Moni jsem si chtěl také popovídat, ale nakonec vyběhla sama a zrovna do druhé cesty (ta startovní orientace ještě trošku vázne). Takže hned na startu se musela vracet. Nu což, dál to už bylo lepší. Filda vyběhl sám a tentokrát jsem na něj chtěl počkat u čtyřky. Tam jsem čekal tak 10 minut a to už jsem byl trošku nervózní. Tak jsem se vydal zkratkou do cíle a spoléhal jsem, že tam bude. To mi spadl kámen ze srdce. Byl tam. A protože se mu to celé povedlo, zaslouženě vyhrál. Jen malá příhoda se stala cestou zpět, Filda ztratil čip, tak jsme ho docela dlouho hledali a nenašli. Doufali jsme, že ho našel někdo jiný. A také jo, Filda už byl ve výsledcích, takže jsme si oddychli. Tímto děkujeme nálezci. Tom byl už docela dlouho v cíli, dal si tam langoše, a když jsme přišli s Fildou, tak na jídlo byla docela fronta. Tak jsme jeli domu. Poslední závod byl tedy velmi úspěšný, Filda super, tak příští rok už půjdeme po fyzičce.

29.11.2014 - PZL - Újezd nad Lesy - (D) - umístění: 19./46 - U: 3/3.7km - P: 20m - K: 8 - Z: 190 - Pořádal: > Výsledky > GPS
Vítězové: 1. Tůma Šimon 2. Kabát Martin 3. Popová Jana [čas: 0:44:12 - rozdíl: 0:22:00]
Dnes počasí akorát na běhání. Bylo kolem 2°C, sice trošku mlha a poklička, ale běhat se dalo perfektně. Závod v lese mezi Újezdem a Klánovicemi, kde to dobře známe. Prostě plochý les s hodně cestami a s možností rychlého přesunu. S Fildou jsme si dali dětskou trať 3,7km, standardní orienťácká mapa, ale ne moc aktuální. Tom si dal 15km na mapě 8 let staré, kde nebyly cesty a ostatní také nebylo moc aktuální. Ale proto se závod jmenoval Ztraceni v džungli. Užil si to a i těch 15 km bylo docela dost. Start byl sice asi 1km od prezentace a cíle, ale i to se dalo. Bylo to trošku překvapení, protože standardní PZL je s hromadným startem z místa shromaždiště. Spíš jsem pak obdivoval pořadatele na startu, kde seděli na židličce a čekali na závodníky mezi desátou a dvanáctou. Jak kdo přišel, tak běžel. Snad "nezmrzli". Takže se nám to líbilo, hezky jsme se proběhli. Tento závod pořádal Jakub Ransdorf a Jakub Vlášek. Trať stavěl Jakub Vlášek.

7.12.2014 - PZL - Malé Přílepy - (A) - umístění: 109./118 - U: 5.3/5.3km - P: 120m - K: 9 - Z: 118 - Pořádal: > Výsledky > Mapa > GPS
Vítězové: 1. Veselý Jakub 2. Kettner Vojtěch 3. Pospíšil Ondřej [čas: 0:01:20 - rozdíl: :0:0]
Tom je 3 dny na soustředění dorostu v Novém Města na Moravě, tak jsme si na tento závod vyrazili sami. Počasí docela přálo, 3°C a hlavně nepršelo, jako včera. Známé místo v hospodě U Vořechů vystřídala Fořtovna, kousek přes náměstíčko. Start byl hromadný, ale mapy se dostávali až asi 800m u lesa. A cesta k mapám byla pěkná - bahno a bahno. Tentokrát to byl závod s libovolným počtem i pořadím kontrol, takže jsme si s Fildou vybrali kontroly nejbližší a udělali jsme jich 9 - c,á,11,n,1,í,k,o,v,x a cíl.