Orientační běh Orientační běh Orientační běh Orientační běh Orientační běh Orientační běh Orientační běh Orientační běh Orientační běh
Závody v roce 2016

01.01.2016 - Zvole - novoroční paměťák - umístění: 1 z 80 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Potřetí jsme se zúčastnili novoročního poledního paměťáku ve Zvoli. Počasí bylo akorát, sníh v této zimě ještě nebyl, teplota kolem 2°C, žádný vítr, takže na pohodu. Tentokrát byly dvě změny, Tom to zvládnul najednou, tzn. pamatoval si 20 kontrol a oběhnul to za 17 minut. A všem dost utekl. A poprvé běhal Filip sám, vždycky dal 3-6 kontrol a vrátil se k mapě. K mapě se vrátil 2x, nakonec neudělal jen dvě nejvzdálenější kontroly. Ale běžel suprově, ani jsem nečekal, ža si to bude takto pamatovat. Zase bylo pěkné vyhlášení, Tom si odnesl nákrčník a batoh. Zvolskému Tomášovi se to povedlo, i ty odměny a hlavně tam bylo hodně lidí, tentokrát udal 70 průkazek. Slíbil, že na příští rok dá orienťákům jinou a težší mapu a to by mohlo být ještě lepší a známější :-)
Délka: 2,7 >>> Uběhnuto: 2,7 >>> Kontrol: 20 >>> Převýšení: 5m >>> Celkem závodníků: 100

13.02.2016 - PZL - Babice - umístění: 3 z 40 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Po dlouhé době jsme zase vyrazili všichni. Jsme po nemoci a snad už v normálním stavu. Dnes přálo počasí, svítilo slunce a bylo kolem 7°C. Tom měl desítku a zdálo se mu to docela dlouhé, takže naběhal asi 13. Filip s Moni šli 6km a naběhali něco přes 7km. Já jsem se poflakoval po lese, udělal jsem jednu kešku a čekal, až všichni doběhnou. Protože jsem po nemoci, tak jsem si ani nebral kolo, ale to byla škoda. Tak snad na dalším závodě. Jinak mapa byla hodně lehká, běhalo se vlastně okolo VÚ, kde byl zakázaný prostor. Takže pěkný trénink.
Délka: 10 >>> Uběhnuto: 13 >>> Kontrol: 21 >>> Převýšení: 60m >>> Celkem závodníků: 115

20.02.2016 - PZL - Řevnice - umístění: 1 z 32 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Počasí přálo, slunce vylezlo a bylo pěkně teplo. Tedy až 10°C a stává se to pro únor normálem. Ale to jsme samozřejmě uvítali, protože to je přesně počasí na nějaký závůdek. Tentokrát v Řevnicích, kde už to známe. Lesní divadlo nás tentokrát přivítalo bez laviček, ale to asi nikomu nevadí. Hned jsme se odprezentovali a čekali, až se to dá všechno do pohybu. Začalo to kolem čtvrt na jedenáct, kdy odbíhala kategorie "A", která měla mapu bez cest a 13km. No, to už bylo docela dost. Tom si vybral kategorii "C", což bylo bez cest, ale jen 7km. Takže akorát na dobrý trénink. Kategorie vybíhala najednou a byl to pěkný pohled do lesa, jak se začínají honit :-). Filda s Moni si dali poslední kategorii, což byla standardní mapa a něco kolem 4 km. Takže také akorát. Tato kategorie vybíhala asi po pěti, aby se hned nepotkali. Moni vybíhala dřív než Filda. Já jsem si dal asi 4 kontroly poslepu a čekal jsem, že se někde objeví Filda. A taky že se po sedmičce objevil a pálil to do cíle. Někde za sebou nechal Moni. Já jsem se také přesunul do cíle a čekali jsme na ostatní. Tom to dal těsně pod 50, byl to tak trochu jeho cíl a docela si musel ke konci máknout, aby to stihnul. Moni doběhla chvilku po Tomovi, ale ve výsledcích má hodinu a 43 minut. To už jsme byli skoro doma, takže jim ty časy nějak nevyšly. Ale to neva, je to jen trénink, čas měla něco kolem hoďky. Tomova mapa prý byla v pohodě, je to fakt, nebylo tam zase tolik překvapivých řešení, takže to byl dobrý trénink. Takže se nám to líbilo, díky takovému počasí vždy takový závod povyroste.
Délka: 7 >>> Uběhnuto: 7,07 >>> Kontrol: 12 >>> Převýšení: 243m >>> Celkem závodníků: 160

27.02.2016 - PZL - Chodovská tvrz - umístění: 3 z 176 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Počasí přálo, trochu i vylezlo slunce, ale byla docela zima, něco kolem 4-5°C. Dneska trošku jiný způsob a pro všechny stejné. Nejdříve scorelauf v parku okolo tvrze s 10ti kontrolami, pak vyběhnutí do nedalekého lesíka. Běželo se pod silnicí a tam bylo dalších 24 kontrol na druhé mapě. Docela to šlo, ale ten pražský bordel je fakt síla. Tom třetí se ztrátou 4s, to bylo dost překvapující na takový závod. Filda to dal sám a to bylo super, protože to zase tak nejlehčí nebylo. Zajímavostí byl 2x scorelauf během druhé mapy, ale to si můžete prohlédnout na mapě. První mapa je zde a druhá mapa tady.
Délka: 6 >>> Uběhnuto: 7,1 >>> Kontrol: 34 >>> Převýšení: 64m >>> Celkem závodníků: 176

05.03.2016 - PZL - Praga Magica - umístění: 6 z 96 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Ač to vypadalo, že počasí nebude nic moc, tak nakonec zase bylo slunce. Sraz byl opět v Masné a tentokrát se nešlo přes řeku, ale protáhlo se to na Albertov a k Nuselskému mostu. Tom si jako tradičně dal áčko, naběhal něco kolem 14ti km a Filip s Moni si dali céčko, což bylo hlavně na Starém Městě. Já jsem si trošku fotil a čekal, jak jinak. Filip s Moni to dali v pohodě, jen tam byla jedna událost s autem, kdy se to auto ke kontrole skoro muselo přelézat a majitelka byla moc chytrá, ale to k tomu patří. Takže podařený závod.
Délka: 14,15 >>> Uběhnuto: 14,15 >>> Kontrol: 43 >>> Převýšení: 154m >>> Celkem závodníků: 229

12.03.2016 - Jarní skály - Kost - umístění: 31 z 51 - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Podruhé jsme vyrazili na Kost. Skály Toma lákají a ke všemu si dal ještě H21A. No a po závodě řekl, že mu to máme příště rozmluvit. Prezentace tradičně v hotelu a start skoro na stejném místě, jako v roce 2009, kdy jsme tady byli poprvé. Takže tak 2 kiláky od shromaždiště. Parkovali jsme zase na cestě před Kostí. Všichni odešli na start společně, protože Tom s Filipem startovali o 2 minuty a Moni v péčku kdykoli. Já jsem šel tak napůl cesty, pak jsem trochu fotil a nakonec jsem čekal v cíli, který byl asi 300m na druhou stranu od hotelu. Před stovkou bylo krásné bahnité pole, ve kterém se spousta závodníků vykoupala a mnoho z nich neslo svoje obalené boty v ruce, protože je se štěstím vylovili z bahna. Docela úsměvný konec závodu. Filipovi se to tentokrát nepovedlo, nečetl mapu dost pozorně, takže už na trojce přeběhl a na pár dalších kontrolách to nebylo bez chyby. No a první mu to celkem hodně nandal. Musí si zvykat, že už nejsou kontroly na cestách, i když dneska to zase nebylo tak těžké. Holt to byl první oficiální závod v H12. Tom si to protrpěl a když se podíváme na mapu, tak si to každý domyslí a bude s ním soucítit. Ne, že by to bylo težké, ale bylo to náročné. A první mu to taky pěkně nandal. No a Moni si to také užila, trať, která měla 4 kilásky se protáhla na osm. Ale tak pěkný les se musí přece dobře prohlédnout. Ale byli jsme rádi, že jsme jeli, počasí přálo, dokonce chvilku vykouklo slunce, takže to bylo super.
Délka: 11 >>> Uběhnuto: 13,23 >>> Kontrol: 28 >>> Převýšení: 259m >>> Celkem závodníků: 683

19.03.2016 - ČPŠ - Hradec Králové - umístění: 8 z 27 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Tom si vyrazil na štafety do Hradce Králové, odjel z Jižní spojky s Petrem Valáškem a další bandou. Počasí nebylo nic moc, trochu i zima, teploty kolem 5°C, takže jim při čekání nebylo zase tak teplo. Štafetu rozběhl Šimon Hausenblas a jak řekl Tom, bylo jasné, že bude první. Byl to běžák, takže se opravdu na divácké objevil jako první a do cíle bežel v trojici, takže vlastně první. Tom měl pravdu. Pak se do lesa vrhl Honza Gajda a štafeta se udržela v první desítce. A Tom to udržel, takže nakonec skončili na 8.místě, což nebylo špatné. Tom měl v hlavě po závodě už neděli, kdy se chystal na klasiku a to 15km, uvidíme, jak to dopadne.
Délka: 7,7 >>> Uběhnuto: 8,5 >>> Kontrol: 17 >>> Převýšení: 30m >>> Celkem závodníků: 588

20.03.2016 - STŽ - Chodouny - klasika - umístění: 23 z 28 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Dneska opět nic moc počasí, byla docela zima a studený vítr. Prostě nic moc. Vyrazili jsme na první žebříček v tomto roce. Středočeši s Prahou společně s Libercem. To bylo lidí, přes 900. Ale nebylo to moc vidět, protože zřejmě byli všichni v autech, aby jim nebyla zima nebo hned jeli domu. Sice tam bylo dost jídla, ale v té zimě …. Tom si již dříve vybral H21L, což bylo 15km a po včerejších štafetách to nebylo nic moc. Les v pohodě, v podstatě běžák, žádné převýšení, ale na 13té kontrole to na Toma prostě přiššlo a nemohl dál. Tak to prostě do cíle jen došel se střídavým pseudoběhem. Bylo to moc, přecejenom 5km v běžáku se snad nedá vydržet. V cíli vypadal jako náčelník vápenky, byl celý bílý a byl rád, že žije. Tak jsme ho zásobili koupenou cukrovou vatou, aby do sebe dostal nějakou "energii". Tento závod si bude opravdu pamatovat. Filda už běžel poprvé H12 a moc se mu to povedlo. Jeho 7.místo z 54 závodníků je super. Asi si vzal k srdci, že prostě musí makat. Už se mu výrazně zlepšila mapa, tak teď už jen zbývá ten běh a dneska zabral. Měl velkou radost, ani se mu nedivím. A Moni se to také moc povedlo. Osmé místo z 81 už také stojí za pozornost. Že by nová míza v novém orientačníím roce? O sobě nemá cenu psát, zase jsem něco nafotil a psychicky podporoval. Závod se moc vydařil, jen ta zima nebyla nic moc.
Délka: 15 >>> Uběhnuto: 16,2 >>> Kontrol: 17 >>> Převýšení: 40m >>> Celkem závodníků: 942

02.04.2016 - STŽ - Rakovník - klasika - umístění: 10 z 68 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Tedy musím říct, že tento víkend se povedl. Počasí prostě bylo super a shromaždiště nad Rakovníkem také stálo za to. Nějak se mi tam prostě líbilo. Starty byly sice do 1 km, ale cíl byl vždy hned vedle, což mi hodně vyhovovalo. Nemusel jsem daleko posouvat svoje kyčle. První den byla krátká a Tom s dal H21L. A docela to šlo, trať v pohodě, jen pár drobných chyb v dohledávce a hlavně "hustníková" pomsta na závěr, kdy se snad všchni rozhodli projít neprůchodný hustník a Tom si tam dost užil. Kdyby mu to nebylo blbé, tak by se snad plazil. Tam stálo za to být s foťákem, to by byly fotky! Filda potřeboval trochu víc rychlosti a Moni byla spokojená. Druhý den bylo ještě lepší počasí, bylo bez větru a dalo se ležet na trávě. Pár klíšťat bylo, ale ne zakouslých. Tom si dal H21K, protože to byla klasika a kategorii vyhrál asi o 5 minut. Moc lidí tam nebylo, ale šlo o trénink. Fildovi to tentokrát moc nevyšlo, ale i to se stane. Pořád jde ale o běh, který musí zlepšit. A Moni se vlastně oba závody moc líbili, ale zdálo se jí to docela krátké. Nějaký ten kilásek navíc by neuškodil.
Délka: 6,3 >>> Uběhnuto: 7,36 >>> Kontrol: 27 >>> Převýšení: 50m >>> Celkem závodníků: 869

03.04.2016 - STŽ - Rakovník - krátká - umístění: 1 z 26 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Délka: 8,61 >>> Uběhnuto: 9,36 >>> Kontrol: 22 >>> Převýšení: 50m >>> Celkem závodníků: 909

08.04.2016 - JEŽ - Jílové u Děčína - klasika - umístění: 3 z 25 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Tom si odskočil na soustředění, kde se zúčastnili i tohoto závodu. A pak si vyběhli na Děčínský Sněžník a trošku si v neděli zaběhali.
Délka: 6,4 >>> Uběhnuto: 7,2 >>> Kontrol: 16 >>> Převýšení: 285m >>> Celkem závodníků: 423

16.04.2016 - MČR - Doksy - noční - umístění: 16 z 44 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
S Tomem jsme se vydali na noční MČR do Doks. Známé misto, kam jezdili na soustředění - Termit. Přes den sice pršelo, ale večer už bylo v pohodě kolem 10*C a byly vidět hvězdy i měsíc. Parkoviště bylo na velké louce a shromaždiště v jídelně. Odjezd autobusu na start byl každých 15 minut, takže Tom jel busem ve 22:29. Sice docela brzo, ale co kdyby? Já jsem se pak poflakoval mezi světýlkama a čekal. Na webu byly onlajny, takže jsem sledoval dění. Doběh do cíle byl přes dlouhou louku, takže bylo zábavné sledovat kmitající čelovky a prudce dýchajicí závodníky. Sice nikomu nebylo vidět do obličeje, ale nějak to ani nevadilo. Byly celkem zajímavé časy, dá se říct, že jsem to čekal rychlejší, tak uvidíme. Tom to nakonec udělal pod hodinu, což nebylo špatný, ale prý tam nechal asi 5 minut. A byla tam nějaká zajímavost? No jasně. V hustníku u pětky narazil do nataženého drátu ve výšce břicha, takže se tam chvilku vzpamatovával, málem byl napůl, a pak cestou v černém lese viděl chlapa s deštníkem. Něco jako pana Tau. Takže nakonec poloviční spokojenost, ale umístění dobré. Domu jsme se vrátili ve dvě.
Délka: 7 >>> Uběhnuto: 8,02 >>> Kontrol: 17 >>> Převýšení: 150m >>> Celkem závodníků: 495

23.04.2016 - STŽ - Jíloviště - krátká - (DISK) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Délka: 4,94 >>> Uběhnuto: 5 >>> Kontrol: 21 >>> Převýšení: 150m >>> Celkem závodníků: 842

24.04.2016 - STŽ - Jíloviště - klasika - umístění: 1 z 20 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Dvoudenní závody za humny Prahy. Celkem v pohodě, počasí se měnilo, chvilku sněžilo, prostě apríl. Filipovi to moc nevyšlo, nějak ten běh vázne, Tomáš si krátkou v sobotu užil jen částečně, protože najednou měl v ruce jen rámeček buzoly, a tak se í vydal hledat. To se mu ovšem nepodařilo, takže byl DISK. A spravil si chuť v neděli v káčkách, které vyhrál. Moni tradičně další krok k lepším výsledkům.
Délka: 6,2 >>> Uběhnuto: 7,1 >>> Kontrol: 14 >>> Převýšení: 250m >>> Celkem závodníků: 753

30.04.2016 - "A" - Trutnov - klasika - umístění: 26 z 42 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Délka: 8,86 >>> Uběhnuto: 9,93 >>> Kontrol: 14 >>> Převýšení: 350m >>> Celkem závodníků: 1451

01.05.2016 - "A" - Trutnov - krátká - umístění: 15 z 43 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Tom na áčka odjel už v sobotu, ale protože Filip je na škole v přírodě, tak jsme se za Tomem vydali s Moni jen v neděli. Sobota byla dost krutá klasika, prostě horská pomsta. Tom toho měl dost a bylo to viděl i na výsledku. Ovšem v neděli na krátké si to vynahradil a 15té místo je super. Shromaždiště bylo nad Trutnovem na velké louce s pěkným výhledem. Moc hezké místo na závody. V sobotu byl start celkem kousek, ale v neděli to bylo asi 2,5km. Počasí naštěstí přálo, takže pěkný víkend s dobrým výsledkem.
Délka: 3,9 >>> Uběhnuto: 4,6 >>> Kontrol: 17 >>> Převýšení: 110m >>> Celkem závodníků: 1475

07.05.2016 - MČR - Uherský Brod - sprint - umístění: 19 z 51 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Rychlovka, jako vždy. Podle mezičasů bylo vidět, že se chyby dělají a že se pořadí neustále měnilo. I Tom chybku udělal, nevšimnul si umělé zábrany mezi pětkou a šestkou, a tak ztráta cca 30s byla znát. Šlo o sekundy, ale nakonec se mu podařilo dostat se do dvacítky a zajistit si áčko na příští rok. A je zajímavé, že už to je podruhé, protože loni také na MČR ve sprintu áčko získal. Je to super. Zadařilo se, může být v klidu. Cestu tam jel autem s Voltrovými, ale bohužel na cestu zpět nebylo nikde místo, tak jeli s Ájou vlakem, naštěstí přímo na Hlavák, ale asi 4 a půl hoďky.
Délka: 2,2 >>> Uběhnuto: 2,8 >>> Kontrol: 21 >>> Převýšení: 55m >>> Celkem závodníků: 835

08.05.2016 - MČR - sprint štafety - Uherský Brod - umístění: 22 z 33 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Čtyřčlenná štafeta byla ve složení:
Aschermannová Karolína 14.57 (23)
Gajda Jan 16.01 (15)
Zimmerová Kateřina 18.02 (30)
Jíra Tomáš 16.27 (20)
Délka: 2,2 >>> Uběhnuto: 2,6 >>> Kontrol: 0 >>> Převýšení: 50m >>> Celkem závodníků: 484

14.05.2016 - "B" - Halouny - klasika - umístění: 3 z 30 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Todle tedy bylo místo! Takový krásný výhled jsme dlouho neměli. Už v Trutnově jsem si říkal, jaký je pěkný výhled, ale tento výhled zatím vyhrál. Nedaleko Prahy, kousek od domova, vedle Řevnice ve vesničce Halouny u lesa na otevřené louce směrem k Berounce. Prostě super. Mohli jsme se kochat, počasí parádní, slunce svítilo a bylo teplo …. No a nejenom jsme se kochli, ale i běhali. Dneska byl start nedaleko, něco kolem kilásku. A protože jsme trošku asi zazmatkovali v délkách tratí pro téčka, tak měla Moni T2, ale bylo to 7,5km. Vlastně nechápu, proč se to neoznačuje délkou tratě, tedy třeba T7, ale to neva. Nebyli jsme sami, kdo v tom měl zmatek. Proto Moni na start vyrazila o hoďku dřív, než Filip s Tomem, aby měla náskok. A docela se to vyplatilo, protože Tom s Fildou už doběhli a ještě asi půlhoďku jsme na Moni čekali. Čas kolem 2,5hodiny odpovídal náročnosti a délce, ale měla toho ke konci už dost. Fakt moc dlouhé a kopcovité. A ani už to ke konci nebavilo, pochopitelné. Filda opět asi zazmatkoval, protože na předposlední kontrole nechal 11 minut a to bylo docela dost. A protože nemáme mapu, tak jsme se o tom ani nemohli pobavit. Snad se k nám nějak dostane. Tomáš nakonec na třetím místě, Vandas a Thoř ho nakonec udělali. Ale i tak super proběhnutí. Pak jsme se ještě chvilku kochali a vyrazili domu. Ještě jsme stačili Toma přehlásit z H18 do T2 Ultimate, protože zítra by běžel asi 2,5hodiny po Filipovi a to se nám nechtělo čekat.
Délka: 8,1 >>> Uběhnuto: 9,17 >>> Kontrol: 17 >>> Převýšení: 355m >>> Celkem závodníků: 1296

15.05.2016 - "B" - Halouny - krátká - umístění: 1 z 20 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Druhý den béček v Halounech. Počasí se výrazně změnilo, byla kosa, trošku i poprchávalo a byl vítr. Snad všechny nejhorší možnosti květnového počasí. Dneska s námi Moni nejela, za včerejšek toho měla dost, měla by 5km, asi by to už nebavilo, bylo by to zbytečné. Ale na start to tentokrát bylo 2km a do kopce. Takže jsme si to trošku předtím protpěli v zimě, než kluci vyrazili na start. Já jsem pak čekal na shromaždišti a fakt bylo "hnusně". Uvidíme, jak dopadne Filip, protože to vypadalo, že se mu to povedlo lépe, než včera, ale protože nemáme mapu, tak není možné na to mrknout. Tom měl běžet T2 Ultimate, ale vzal si mapu jen T2 a zjistil to až na druhé kontrole, takže to už nemělo cenu se vracet. Tak tam bude jen mimo soutěž. A to jsem se na tu mapu moc těšil. Než si stačil Tom vyčíst, tak doběhl i Filip, takže jsme raději jeli hned domu, protože stejně v té zimě nebylo o co stát.
Délka: 5,1 >>> Uběhnuto: 6 >>> Kontrol: 1 >>> Převýšení: 150m >>> Celkem závodníků: 1249

21.05.2016 - SAXBO - Oybin - klasika - umístění: 4 z 46 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
SAXBO jsme si nějak oblíbili. Už jednou jsem tam byl s Tomem, pak tam byl sám a dokonce jsme tam byli i jednou všichni, když se pořádalo společně s béčky. Tentokrát jsme na sobotu také vyrazili všichni, ale Tom tam pokračuje jako loni se Semíkem a spol. Zase chata Luž a výběh nahoru. Jinak počasí bylo přímo super. A ještě lepší místo, jako kdybychom byli uprostřed kráteru, z jedná strany super skála, pak rozhledna, pak zřícenina na vysoké skále, zbytek byly skály, no prostě pěkné místo. A upravená vesnice. Tom tam byl už loni, takže už to znal. Start byl asi kilásek a něco. Tom, Moni a Filda naštěstí startovali v jedné hodině, takže to šlo. Všichni si došli na start samostatně a hlavně Moni nevěděla, do čeho jde. Přihlásili jsme jí do D40, protože přece nepojedeme tak daleko, aby si zaběhla péčka. A podle toho to také vypadalo. Všechno skály, už na třetí kontrole měla 53 minut a zdálo se, že to nedá. Ale síla vůle a nalezení se v lese jí donutilo závod dokončit. A to na tom bylo to nejlepší, přece to nevzdá ?. Tomovi uteklo třetí místo o pár sekund a Filda standardně k 20.místu. Ale měli to fakt těžké. Potom německá klobáska a vyrazili jsme domu. Druhý den měla být krátká, ale protože byla o 50% prodloužená, tak to měl Tom ještě horší, než včera a všechno ve skalách. Takže si fakt užil. Vrátili se domu kolem čtvrté.
Délka: 6,2 >>> Uběhnuto: 7,1 >>> Kontrol: 15 >>> Převýšení: 450m >>> Celkem závodníků: 1024

22.05.2016 - SAXBO - Oybin - krátká - umístění: 25 z 57 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
SAXBO jsme si nějak oblíbili. Už jednou jsem tam byl s Tomem, pak tam byl sám a dokonce jsme tam byli i jednou všichni, když se pořádalo společně s béčky. Tentokrát jsme na sobotu také vyrazili všichni, ale Tom tam pokračuje jako loni se Semíkem a spol. Zase chata Luž a výběh nahoru. Jinak počasí bylo přímo super. A ještě lepší místo, jako kdybychom byli uprostřed kráteru, z jedná strany super skála, pak rozhledna, pak zřícenina na vysoké skále, zbytek byly skály, no prostě pěkné místo. A upravená vesnice. Tom tam byl už loni, takže už to znal. Start byl asi kilásek a něco. Tom, Moni a Filda naštěstí startovali v jedné hodině, takže to šlo. Všichni si došli na start samostatně a hlavně Moni nevěděla, do čeho jde. Přihlásili jsme jí do D40, protože přece nepojedeme tak daleko, aby si zaběhla péčka. A podle toho to také vypadalo. Všechno skály, už na třetí kontrole měla 53 minut a zdálo se, že to nedá. Ale síla vůle a nalezení se v lese jí donutilo závod dokončit. A to na tom bylo to nejlepší, přece to nevzdá ?. Tomovi uteklo třetí místo o pár sekund a Filda standardně k 20.místu. Ale měli to fakt těžké. Potom německá klobáska a vyrazili jsme domu. Druhý den měla být krátká, ale protože byla o 50% prodloužená, tak to měl Tom ještě horší, než včera a všechno ve skalách. Takže si fakt užil. Vrátili se domu kolem čtvrté.
Délka: 7,4 >>> Uběhnuto: 8,2 >>> Kontrol: 25 >>> Převýšení: 450m >>> Celkem závodníků: 746

28.05.2016 - "A" - Černá Voda - krátká - umístění: 22 z 50 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Délka: 3,6 >>> Uběhnuto: 4,1 >>> Kontrol: 16 >>> Převýšení: 70m >>> Celkem závodníků: 1144

29.05.2016 - "A" - Černá Voda - klasika - umístění: 29 z 43 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Délka: 8,9 >>> Uběhnuto: 9,6 >>> Kontrol: 13 >>> Převýšení: 350m >>> Celkem závodníků: 1166

01.06.2016 - PPŽ - Hostivice - umístění: 6 z 202 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Dnes jsme si vyjeli na PPŽ do Hostivic. Ne, že bychom to tam neznali, jednou jsme tam byli na keškách (zdravíme Kačery), ale je to jinak pro nás neznámé běhací území. Sraz na místním „stadionu“ a start nedaleko. Nejdříve jsem tam přijel já s Fildou, sebrali jsme popisky (?) a vyrazili jsme na start. Protože byl nedaleko, i já jsem se tam vydal. Start byl celkem hned, zase na čipy, což je fakt super. Filda vyrazil, ztratil jsem ho a vydal jsem se na cestu do cíle. Ten byl asi stejně daleko, jako start, takže jsem to vzal kolem rybníka, skrz les a mířil jsem si to k barákům. A hle, vidím Fildu, jak zkoumá mapu a zdá se, že je vedle. Tak se ho ptám, co je, prý hledá jedničku. Hmm, takže byl opravdu „vedle“ a už měl za sebou kolem 10ti minut. Zdálo se mi to dost podezřelé, ale raději jsem pokračoval v cestě do cíle. Tam jsem moc dlouho nečekal a Filip se přihnal do cíle. Byl nějak rozlobenej a říkal, že ani jedna kontrola neodpovídala číslu na popisku. Divné. Tak jdeme na shromaždiště a zeptáme se. Potkali jsme jednu závodnici, která říkala, že také potkala menšího kluka a měl v tom zmatek. Podívali jsme se tedy na mapu T3 a tam byla první kontrola s číslem 31 a Filip jí měl 55. Zase divné. Když jsme to oznámili u vyčítání, tak nás moc vážně nebrali, tedy vůbec a ukázali, že to jsou popisky z druhého PPŽ. Smích? Vtipné? Koho by napadlo na popiskách kontrolovat datum? A zrovna odpovídal i počet kontrol. Takže jsme se nechali někým napálit, buď to tam někdo dal schválně nebo to bylo omylem při třídění popisků. Škoda jen, že díky tomu Filip hledal úplně jiná čísla a doplatil na to časem na první kontrole. Ostatní už dal, protože mu sice bylo divné, že tam jsou jiná čísla, ale nebral to vážně. Málem skončil poslední, kdyby měl o 12 minut méně, tak by byl kolem desítky. A to by bylo správně. Docela ho to mrzelo. Takže taková malá srandička. Jen jsme si uvědomili, že by bylo dobré na popiskách kontrolovat i datum, tedy nikdy by nás to nenapadlo, ale po této zkušenosti …… stejně na to zase zapomeneme ?. Tom tam přijel trošku pozdě, protože díky erupcím na slunci nasedl do autobusu, který jel ale na druhou stranu. Takže musel vystoupit a jet zpět. Dal si T5 a skončil na šestém místě asi z 200. Takže taky docela dobré, ale měl tam zase svůj malý „kufříček“ na trati. A Moni bohužel PPŽ neběhá, protože je v práci do pěti, pak by to už nestihla, tak alespoň přijela na koloběžce. Nebýt „srandičky“ s popiskama, bylo by to super. Ale jinak v pohodě.
Délka: 4,08 >>> Uběhnuto: 4,9 >>> Kontrol: 28 >>> Převýšení: 10m >>> Celkem závodníků: 462

03.06.2016 - ČPŠ - Sentice - umístění: 16 z 37 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Tomáš běžel takto:
KAM 2 OK Kamenice 117.19 +23.32
KAM9802 Jíra Tomáš 33.45 ( 8)
KAM0100 Valášek Václav 39.44 (18) 73.29 ( 9)
KAM0104 Blaha Petr 43.50 (19) 117.19 (16)
Délka: 5,4 >>> Uběhnuto: 6 >>> Kontrol: 19 >>> Převýšení: 90m >>> Celkem závodníků: 1024

04.06.2016 - "A" - Ivančice - sprint - umístění: 46 z 53 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
No, jen zprostředkovaně. Tom prostě místo napravo bežel rovně, prý baráky a všechno okolo bylo stejné, nějak to celé vypadalo stejně, akorát jiný směr. Pak už to bylo jen dokončení závodu s velmi špatným koncem. Ale i to k takovým závodům patří :-)
Délka: 2,6 >>> Uběhnuto: 3,4 >>> Kontrol: 24 >>> Převýšení: 24m >>> Celkem závodníků: 1140

05.06.2016 - ČPŠ - Ivančice - umístění: 4 z 33 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Délka: 5,3 >>> Uběhnuto: 6 >>> Kontrol: 19 >>> Převýšení: 120m >>> Celkem závodníků: 963

08.06.2016 - PPŽ - Bohnice - umístění: 20 z 228 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Dnes jsme se vypravili na PPŽ opět bez Moni, která má angličtinu do pěti a obtížně to stíhá. Já jsem jel rovnou z práce, Filda tam dorazil s babičkou a Tom ze školy. Sešli jsme se před areálem, tam se kluci převlékli a hurá na shromaždiště, které bylo kousek za divadlem. Celkem jsme na nic nečekali a kluci se vhli na trať. Filda celkem v pohodě, akorát by mohl trošku přidat. A Tom si užil s jednou kontrolou, kdy si myslel, že je na místě, ale byl o dva baráky vedle. Uffffff, škoda, to ho stálo lepší umístění. Počasí bylo super, tedy dá se říct, že až moc vedro, ale naštěstí je v areálu hodně stromů, tak se to dalo přežít. Kluci vypadali sice jako vysprchovaní potem, ale hlavně, že bylo co pít.
Délka: 5,76 >>> Uběhnuto: 7,2 >>> Kontrol: 26 >>> Převýšení: 30m >>> Celkem závodníků: 665

12.06.2016 - JEŽ - Milíře u Jablonce - klasika - umístění: 13 z 30 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
„Až zítra poběžíš, tak se ještě jednou s těmi žebry potkáš“: to byla hláška v sobotu na oslavě s grilováním. A bylo tomu opravdu tak. Tom se sice snažil běžet, ale netušil, že se mu poběží tak špatně. Tedy poběží, spíž poplazí. No, nedá se nic dělat, oslavy děláme málo, ale nesmí být před nějakým závodem. Poučení pro příště, zažívání není tak rychlé. Takže to byl takový pěkný výlet k Jablonci. Jinak je zajímavé, že měl Tom menší problém s jedničkou, jinak prý nic moc les, nějak se mu to nelíbilo. Ostatní kontroly byly už v pohodě, prý ani moc schované, ale ten běh byl trošku těžkopádný. Blíží se nám konec jarní sezóny, ještě 2x PPŽ a jedny béčka a začíná zasloužené volno, prázdniny, koupání, lenošení, akce, osmnáctiny ….. a na závody až v srpnu.
Délka: 6,4 >>> Uběhnuto: 7,6 >>> Kontrol: 15 >>> Převýšení: 300m >>> Celkem závodníků: 818

14.06.2016 - PPŽ - Krčák - umístění: 4 z 69 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Chodov. Krčák. Tam to známe, vlastně je to náš druhý domácí les, kam chodí Tomáš na tréninky a závody tady už byly tolikrát, že tady známe každou "díru". Byl jsem jen já s klukama a s babičkou. Tom si vybral T5Ultimate, takže jen s vrstevnicemi. Tedy šílené, ale Tom to má rád. Jedna chybka byla jen ta jedna zatracená "díra", kterou vlastně zná, ale než si to uvědomil, tak už bylo pozdě. Počasí přálo, na závěr se něco blížilo, ale nespadlo to. Filda už letos tradičně, trošku pomalejší a zdá se, že tam má nějaké problémy. Přes prázdniny budeme řešit hlabně mapu.
Délka: 4,7 >>> Uběhnuto: 5,4 >>> Kontrol: 13 >>> Převýšení: 100m >>> Celkem závodníků: 606

18.06.2016 - "B" - Žihle - klasika - umístění: 6 z 27 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Vyrazili jsme jen s klukama na předposlední závod jarní sezóny. Béčka u Žihle. Tam jsme ještě nebyli, ale je to nedaleko Sklárny, kde byly už závody i soustředění. Ale samozřejmě jiný les.Parkoviště blo tam 500m na louce a šlo se celkem mokrou cestou, protože v týdnu napršelo. Protředí u hájovny bylo trošku stísněné, málo místa, stany za cílem, ke stanům bahýnko, z cíle bahnitá cesta kolem hřiště. Na hřiště se nemohlo, takže takové opravdu pro mě stísněné prostření. Nádrž na koupání byla jenom pro ubytované, ale kdo by se chtěl koupat? Ale dva odvážlivci se našli. Počasí celkem přálo, na běhání v pohodě. I slunce se objevilo. Filip s Tomem startovali jen o 3 minuty, takže šli spolu na start a já jsem si trochu fotil. Ale dneska se mi nějak lidi na focení nezdáli, takže jsem si dal uzené prase a čekal na doběh.Filip se zdá celkem v pohodě, mapa snad byla v pořádku, takže opravdu je to jen běh. Ale Tomovi se to moc nelíbilo. Prý se nedalo moc běžet a celkem hodne bažinek a vody. Měl to až na krku. Takže běžel spíš na pohodu a podle toho to také vypadalo. Ale můj pohled na místo je čistě subjektivní, ale prostě se mi tam moc nelíbilo. Tedy až na to prase :-)
Délka: 8,64 >>> Uběhnuto: 9,9 >>> Kontrol: 12 >>> Převýšení: 150m >>> Celkem závodníků: 1214

19.06.2016 - "B" - Žihle - krátká - umístění: 5 z 27 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Dnešní den jsme přijeli všichni. Moni si dala téčka, docela težká, ale zvládla to, takže to bylo super. Tom tentokrát v pohodě, ale prý to byl běžák a to není nic pro něj. I umístění ostatních tomu odpovídá. Filda standardně, včetně umístění. Na závěr nás vyhnal déšť, ale už jsme byli všichni v cíli, akže jsme šli rovnou k autu.
Délka: 4,15 >>> Uběhnuto: 5 >>> Kontrol: 15 >>> Převýšení: 120m >>> Celkem závodníků: 1189

10.08.2016 - Česká Kanada - 1.etapa - umístění: 27 z 31 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Jako každý rok, i letos jsme vyrazili na pětidenní, tentokrát to bylo na Českou Kanadu, do centra Zvůle. První etapa byla v cyklokempu u Landštejna. Tam už to známe, protože Tom i Filip tady byli na soustředění. Ubytovali jsme se na strategickém místě v Českém Rudolci, kde je to stejně daleko na první a druhé dvě etapy. Bohužel počasí letos nepřeje, loni jsme se pařili v tropech, ale letos prší a je okolo 17°C. Sice teplota jde, ale pořád poprchava. Dneska byla krátká a moc dobře to nedopadlo. Tom skončil v díře pod borůvkami a stálo ho to opět výron v kotníku. A vypadalo to tak, jako kdyby si pod kůží dal vajíčko. Takže první super závěr závodu. Pak doběhl Filip a ten celkem v pohodě, jen to prostě bylo v půlce, mělo by to být lepší. A závěr byl opravdu na úrovni. Čekali jsme na Moni, která měla 2,4km, takže se dal čekat čas do 30ti minut. Když jsme čekali hodinu, už jsem viděl to nejhorší, že leží někde u borůvčí. Asi po hodině a půl Tom volal, že už přišla a že ztratila čip a dlouho ho hledala. A bohužel nenašla, takže to prostě nedopadlo. Tedy spíš dopadla do bláta a čip ji někde zůstal a už ho bohužel nevyhrabala. A další rána byla, že už nebylo nic moc k jídlu a nebo byla fronta na hodinu. To asi pro tolik lidí nebylo moc zvládnuté. A než jsme dorazili domu, tak opět pršelo, prostě hezký den s dobrým výsledkem.
Délka: 4,2 >>> Uběhnuto: 5 >>> Kontrol: 14 >>> Převýšení: 125m >>> Celkem závodníků: 1553

12.08.2016 - Česká Kanada - 3.etapa - umístění: 20 z 33 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Dnes se počasí zase trošku zhoršilo, dopoledne byl docela vítr a zima. Trochu se to sice vylepšilo, ale žádná hitparáda to nebyla. Ale alespoň nepršelo. Třetí etapa se přemístila na louku u Stojecina, kam jsme to měli 5 minut autem. Tomův kotník už byl lepší, takže si to zatejpoval a šel na to. A doběhl v pořádku, to jsme si oddychli, i když tam nechal 4 minuty. Běžet se dalo, ale kotník je kotník, žádnou větší akci nepovolil. Filda dneska trochu polevil, výsledek být trošku horší, ale neříkal o nějakém větším problému. Moni tentokrát v pohodě, sice drobné chyby, ale bavilo jí to. Protože jsme běželi brzo, tak jsme zajeli na oběd do Slavonic a dali jsme i pár kesek a Pokémonů ??
Délka: 4,11 >>> Uběhnuto: 4,6 >>> Kontrol: 17 >>> Převýšení: 110m >>> Celkem závodníků: 1657

13.08.2016 - Česká Kanada - 4.etapa - umístění: 19 z 33 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Dnes se počasí umoudřilo, takže to bylo příjemné. Slunce svítilo a bylo teplo. Opět na louce u Stojecina, hezký jsme si polezeli, Tom opět běžel a kotník vydržel. Filip zase stejně, Moni si to užila, protože sedmičku hledala 25 minut. Odešla na druhou stranu, pak to bylo už jen o čase. Takže byla trošku vytočena. Ale jinak pěkný závod.
Délka: 6,3 >>> Uběhnuto: 7,2 >>> Kontrol: 14 >>> Převýšení: 120m >>> Celkem závodníků: 1700

14.08.2016 - Česká Kanada - 5.etapa - umístění: 13 z 31 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Pěkné pětidenní závody. Nebýt pochroumaného kotníku Toma, tak by to bylo ještě lepší. První den neviděl díru v borůvčí a bylo to. Odpoledne otok jak vajíčko, tak jsme hned nasadili Wobenzym a masti, druhý den to bylo tak napůl, takže závod nedal, ale třetí den už běžel. Sice to tolik nešlo, ale běhat se dalo. První den počasí nic moc, druhý a třetí den pěkně, čtvrtý den trošku chladněji a vítr a poslední den opět docela vedro. Takže se to celkově povedlo. Filda se snažil, ale když jsem viděl, že před ním jsou všichni minimálně o rok starší a o hlavu větší, tak to prostě nešlo. Moni si to také užila, první den hned ztratila čip, takže ho strašně dlouho hledala, a protože jsme něvěděli, co se děje, tak jsme jí málem šli hledat. Tak si koupila nový a další dny už v pohodě.
Délka: 7,88 >>> Uběhnuto: 8,45 >>> Kontrol: 19 >>> Převýšení: 220m >>> Celkem závodníků: 1611

03.09.2016 - STŽ - Libušín - klasika - umístění: 2 z 12 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Konečně to po prázdninách začalo. První žebříček v Libušíně. Tam jsme podruhé, ze shromaždiště k pěknému rybníčku a tam byl start i cíl. Ale byly prohozené, minule to bylo naopak. Počasí přálo, svítilo slunce, takže pohodička. Všem se to tentokrát povedlo (Tom 2. a Moni 4.), Filda dokonce dostal medaili za 2.místo za středočechy, protože to bylo MS na klasice.
Délka: 7,6 >>> Uběhnuto: 8,2 >>> Kontrol: 16 >>> Převýšení: 130m >>> Celkem závodníků: 405

04.09.2016 - STŽ - Vokovice - sprint - umístění: 11 z 62 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Délka: 2,7 >>> Uběhnuto: 2,9 >>> Kontrol: 22 >>> Převýšení: 80m >>> Celkem závodníků: 526

10.09.2016 - "A" - Hrabětice - klasika - umístění: 17 z 40 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Vedro, krásné místo. Jizerské Hory jsou prostě super. Nula byla až ve dvanáct, tak jsme z domova nespěchali, i když jsme si raději dali fóra. Dálnice jsou to nejzajímavější místo na světě. Dorazili jsme akorát, ale protože kluci šli až po druhé, tak jsme tam dorazili dost pozdě a parkovali jsme skoro až u přehrady. To nebylo nic moc, ale přežili jsme. Start byl docela daleko, takže Tom vyšel skoro hned. Pak vyrazila Moni a nakonec Filda. Já jsem se slunil v cíli, který byl na shromaždišti. A to je to nejlepší na takových závodech. Už mě to ale moc nebavilo, raději bych si zaběhnul. Kyčle jsou teď docela v pohodě, možná to na nějakém závodě s přítelem Iba zkusím :-).Tom na to, že má problémy s kotníkem, to dal docela dobře a byl v dvacítce. Tentokrát se stíhali s Tondo. Každý vždycky odběhl na jinou stranu a na další kontrole se zase sešli. Pěkná taškařice. Filda opět bez běhacích emocí, kdyby přidal a to on umí, tak by to bylo výrazně lepší. Ale to je v hlavě, až dá hlava lepší signály, tak poběží líp. A moni docela v pohodě, vždycky se tam něco najde, ale rve se s tím úspěšně.
Délka: 8,4 >>> Uběhnuto: 10,17 >>> Kontrol: 17 >>> Převýšení: 450m >>> Celkem závodníků: 1792

11.09.2016 - "A" - Hrabětice - krátká - umístění: 27 z 41 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Počasí jako včera, takže super. Jen si dneska krátkou všichni užili. Tom po pás v bažině, ale takových bylo víc a Moni šla trošku jinak, než jsou světové strany, takže už s tím málem sekla. Ale nakonec to dala. Filda jako obvykle, čekáme na sladění hlavy a nohou.
Délka: 3,7 >>> Uběhnuto: 4,25 >>> Kontrol: 16 >>> Převýšení: 150m >>> Celkem závodníků: 1844

16.09.2016 - ČPŠ - Velká Bíteš - umístění: 6 z 30 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Štafeta Kamenice: Ota, Tomáš a Šimon.
Délka: 5,6 >>> Uběhnuto: 6,4 >>> Kontrol: 22 >>> Převýšení: 130m >>> Celkem závodníků: 837

17.09.2016 - "A" - Brno Nový Lískovec - sprint - umístění: 28 z 46 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Délka: 2,1 >>> Uběhnuto: 2,6 >>> Kontrol: 17 >>> Převýšení: 10m >>> Celkem závodníků: 831

18.09.2016 - ČPŠ - Velká Bíteš - umístění: 6 z 30 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Štafeta Kamenice: Ota, Tomáš a Šimon.
Délka: 6,5 >>> Uběhnuto: 7,1 >>> Kontrol: 22 >>> Převýšení: 150m >>> Celkem závodníků: 858

24.09.2016 - STŽ - Malá Chuchle - krátká - umístění: 7 z 38 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Krásný slunečný podzim. Filda celkem v pohodě, Tom si to užil, protože měli kontrolu na nejvyšší špičce a trochu se proběhli v humusníku a Moni si jednu kontrolu vychutnala, prostě si jí oběhla ze všech stran.
Délka: 6,1 >>> Uběhnuto: 7,2 >>> Kontrol: 20 >>> Převýšení: 160m >>> Celkem závodníků: 560

25.09.2016 - STŽ - Mšec - klasika - umístění: 3 z 33 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
I druhý den víkendu bylo super počasí. Mšec známe, takže žádné překvapení. Teď mě nenapadá, co psát, protože žádný zážitek nebyl.
Délka: 7,84 >>> Uběhnuto: 8,1 >>> Kontrol: 11 >>> Převýšení: 200m >>> Celkem závodníků: 654

01.10.2016 - MČR - Pustá Rybná - klasika - kv - umístění: 16 z 23 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Hodně lidí, narváno, počasí tak akorát, zase nějaké chyby, kotník, pomalý běh, do dvanáctky to nevyšlo.
Délka: 7,5 >>> Uběhnuto: 8,45 >>> Kontrol: 11 >>> Převýšení: 210m >>> Celkem závodníků: 1385

02.10.2016 - MČR - Pustá Rybná - klasika - fin - umístění: 5 z 34 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Lepší, ale mohlo to být mnohem lepší.
Délka: 8,1 >>> Uběhnuto: 9,34 >>> Kontrol: 11 >>> Převýšení: 210m >>> Celkem závodníků: 1286

09.10.2016 - MČR - štafety kluby - Prysk - umístění: 7 z 25 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Štafeta Tom:
Gajda Jan
Aschermnnová Karolína
Jíra Tomáš
Albrechtová Iveta
Hausenblas Šimon
Hájková Eliška
Škvor Ota
Štafeta Filip:
Chaloupka Viktor
Hankovcová Helena
Jíra Filip
Černá Ema
Pračková Ema
Heler Jiří
Chaloupková Hana
Škácha Vít
Délka: 5,5 >>> Uběhnuto: 6,1 >>> Kontrol: 23 >>> Převýšení: 120m >>> Celkem závodníků: 1645

20.10.2016 - Bludička - noční v Ďábličáku - umístění: 13 z 67 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Tak to je ten závod, o kterém spousta orienťáků neví a přicházejí o podzimní zábavu. Krásné noční proběhnutí po Ďábličáku, tentokrát i do Čimičáku. Tam byl prý pěkný bordel, ale jinak to bylo super. S Fildou jsme si dali jen pár kontrol, Tom nechal docela dost právě v Čimičáku, takže to obhajoba loňské bedny nebyla. Tom naběhal 14,5km a to bylo 2x tolik, jako loni.
Délka: 14,5 >>> Uběhnuto: 14,5 >>> Kontrol: 26 >>> Převýšení: 30m >>> Celkem závodníků: 67

02.11.2016 - Noční závod - Bohnice - umístění: 6 z 106 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Jako každý rok super závod mezi blázny. Já tentokrát na koloběžce, takže taky super. Co víc říct, i počasí přálo, tak snad zajdeme i příští rok.
Délka: 6,13 >>> Uběhnuto: 7 >>> Kontrol: 22 >>> Převýšení: 10m >>> Celkem závodníků: 279

17.11.2016 - 23.MS SMIK - Jevany - umístění: 7 z 170 - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Před pár dny bylo -4°C, ale dnes bylo +8°C, takže vlastně počasí pro takový závod, jako je SMIK. Slibovali, že bude pršet (tedy včera celé odpoledne pršelo), ale dopadlo to skvěle. Po děšti ani památky, sice pod mrakem, ale akorát. Tentokrát byl sraz "smikařů" v Jevanech. Start asi kilásek, tam, jak byl při posledním závodě cíl. A cíl hned vedle. Tom sám a Moni s Fildou spolu. A stihli to všichni v pohodě, jen Moni 2x ztratila průkazku, poprvé se pro ní vrátila, ale podruhé už nenašla. Ale našel jí někdo jiný a donesl do cíle. Takže vlastně se nic nestalo a takto mu děkujeme.
A jak se vlastně běželo?
Tom:37A, 36A, 35A, 47A, 52A, 45A, 51A, 50B, 39C, 42A, 49B, 44C, 38C, 43B, 40C, 41C, 33C, 31C, 46C
Filip s Moni
36A, 37B, 47B, 32C, 41C, 46C.
A co já? No tak nějak jsem si užíval ticho v lese a čekal v cíli. Toť vše. SMIKu zdar.
Délka: 9,4 >>> Uběhnuto: 9,4 >>> Kontrol: 19 >>> Převýšení: 120m >>> Celkem závodníků: 348

02.12.2016 - PZL - Mikulášův kufr - Krčák - umístění: 11 z 32 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Stačila čtvrtá kontrola a pobíhání okolo a byla z toho 15 min ztráta. A přitom přesně věděl, ve které jámě bude :-). I tak to může dopadnout v noci. Závod jinak v pohodě, jen se Tomovi zdálo, že je zbytečně moc kontrol v jámách ….
Délka: 5,5 >>> Uběhnuto: 7 >>> Kontrol: 21 >>> Převýšení: 150m >>> Celkem závodníků: 114

04.12.2016 - PZL - Malé Přílepy - umístění: 9 z 36 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Jeli jsme všichni, sem se vždycky těšíme. Hlavně Tom, dá se tady naběhat opravdu hodně. Dneska -4°C a jasno, perfektní počasí. Já jsem si vzal koloběžku a projel jsem se po Berouně. Moni běžela s Fildou a taky se jim to líbilo. Tentokrát to bylo na druhé straně a dokonce na nejvzdálenějším místě byla u baráku občerstvovačka, něco nevídaného, švádské stoly a čaj. Prostě super proběhnutí.
Délka: 12 >>> Uběhnuto: 14,2 >>> Kontrol: 23 >>> Převýšení: 450m >>> Celkem závodníků: 144

10.12.2016 - PZL - Hvězda - umístění: 6 z 39 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Krásné počasí, teplota kolem 4°C, běželi všichni a já jsem se projel na koloběžce po okolí. Tom měl v rámci závodu trošku indispozici, takže podle toho je i ta ztráta. Jinak možná by bylo zajímavější, kdyby ten scorelauf na začátku byl na více kontrol. Takto běželi skoro všichni stejně a tvořila se fronta na první kontrole. Jinak to bylo super pézetelko.
Délka: 12 >>> Uběhnuto: 13,6 >>> Kontrol: 15 >>> Převýšení: 230m >>> Celkem závodníků: 166

18.12.2016 - PZL - Večerník - Háje - umístění: 18 z 92 (.) - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Zase suprovka od Fandy. Tentokrát jen zrcadlovka na všechny strany. Hezké proběhnutí zakončené deštěm.
Délka: 10,6 >>> Uběhnuto: 10,6 >>> Kontrol: 23 >>> Převýšení: 10m >>> Celkem závodníků: 121

A jak jsme se umísťovali ....

1 z 80 ..... 3 z 40 ..... 1 z 32 ..... 3 z 176 ..... 6 z 96 ..... 31 z 51 ..... 8 z 27 ..... 23 z 28 ..... 10 z 68 ..... 1 z 26 ..... 3 z 25 ..... 16 z 44 ..... 1 z 20 ..... 26 z 42 ..... 15 z 43 ..... 19 z 51 ..... 22 z 33 ..... 3 z 30 ..... 1 z 20 ..... 4 z 46 ..... 25 z 57 ..... 22 z 50 ..... 29 z 43 ..... 6 z 202 ..... 16 z 37 ..... 46 z 53 ..... 4 z 33 ..... 20 z 228 ..... 13 z 30 ..... 4 z 69 ..... 6 z 27 ..... 5 z 27 ..... 27 z 31 ..... 20 z 33 ..... 19 z 33 ..... 13 z 31 ..... 2 z 12 ..... 11 z 62 ..... 17 z 40 ..... 27 z 41 ..... 6 z 30 ..... 28 z 46 ..... 6 z 30 ..... 7 z 38 ..... 3 z 33 ..... 16 z 23 ..... 5 z 34 ..... 7 z 25 ..... 13 z 67 ..... 6 z 106 ..... 7 z 170 ..... 11 z 32 ..... 9 z 36 ..... 6 z 39 ..... 18 z 92 .....