Orientační běh Orientační běh Orientační běh Orientační běh Orientační běh Orientační běh Orientační běh Orientační běh Orientační běh
Závody v roce 2006

9.4.2006 - Řevničov - umístění: 2 z 13 - sám: N >>> Fotky
Tak to byl náš první závod. Tomáš se těšil a hlavně, že tam byl i jeho kamarád Jiřík. Vzpomněl jsem si na svá mladá léta, když jsem běhal ROB (radiový OB), protože prezentace byla v malé tělocvičně a atmosféra fakt jako zamlada. Po zaregistrování jsme vyrazili na start, který byl docela daleko a hned vedle hlavní silnice. Závod proběhl v pohodě, Tom se snažil hledat fáborky a trochu jsem mu radil v mapě. Do cíle jsme se dostali v poho.

14.5.2006 - Březina u Rokycan - umístění: 6 z 13 - sám: N >>> Fotky >>> Mapa
Tak tady to už bylo trochu profesionálnější, cíl s velmi pěknou bránou, ale start opět v nedohlednu. Tentokrát se to Tomovi moc nepovedlo. PO druhé kontrole si špatně šlápnul a bylo z toho skoro celozávodové kulhání. Nakonec jsme doběhli v pořádku a chvilku po doběhnutí nás skropil pořádní liják.

17.5.2006 - PPŽ - Krčský les - (DISK) - sám: N >>> Fotky >>> Mapa
Bohužel jsme si vzali jinou mapu, než kategorii a problém byl na světě. Ale zase musím říct, že jsme našli všechno.

24.5.2006 - PPŽ - Milíčovský les - umístění: 3 z 23 - sám: N >>> Fotky >>> Mapa
Tentokrát se na závod přijel podívat i Radek s Páťou. Byli na kole, takže se při závodu posunovali vedle trati. Tomáš tentokrát běžel velmi dobře, našel všechno a byl spokojený, protože porazil Jiříka.

27.5.2006 - Pochválov - umístění: 2 z 6 - sám: N >>> Fotky >>> Mapa

4.6.2006 - Jesenice - umístění: 5 z 21 - sám: N >>> Fotky >>> Mapa

7.6.2006 - PPŽ - Troja - umístění: 2 z 15 - sám: N >>> Fotky >>> Mapa
Na tento závod byl sraz v Roztokách a jeli jsme na kole. První zádrhel nás čekal hned na nádraží, protože se někdo špatně podíval na vlaky, takže nám žádný nejel. Tak jsem sebral kluky a jeli jsme na kole do Troje. Ještě je zavřená silnice u Vltavy po povodni, takže žádná auta a dorazili jsme do Bubenče v pořádku. Tam už čekala Jitka a společně jsme dojeli na start. V cíli dostal Tom pélyšáka a byl spokojený. Zpátky jsme už jeli s Tomem sami v pohodě podél Vltavy.

14.6.2006 - PPŽ - Hvězda - umístění: 4 z 20 - sám: N >>> Fotky >>> Mapa

21.6.2006 - PPŽ - Suchdol - umístění: 4 z 8 - sám: A >>> Fotky >>> Mapa
Tom běží poprvé sám a docela mu to šlo. Bohužel jsem tam nebyl, protože jsem měl zrovna fotbal. Monika to sTomem ale absolvovala v pohodě, autem jsem je dovezl na start a po závodě se vrátili. Největším zážitkem Moniky bylo to, že Tomáš, když vyběhl, tak běžel úplně na opačnou stranu, než byly fáborky. Prostě si to zkrátil.

20.8.2006 - Branžež - umístění: 8 z 19 - sám: A >>> Fotky >>> Mapa

3.9.2006 - Osinalice - (DISK) - sám: A >>> Fotky >>> Mapa
Bohužel došlo na nejhorší, Tom se trochu ztratil. Zkracoval si trať, a pak se někoho zeptal. Ten mu bohužel poradil špatně a bylo to. Do cíle se dostal sám, ale bez kontrol.

28.9.2006 - Okrouhlo - umístění: 8 z 13 - sám: A >>> Fotky >>> Mapa

7.10.2006 - Hutě pod Třemšínem - umístění: 5 z 5 - sám: A >>> Mapa
Na závod jsme vyrazili s Jíříkovcema společně jedním autem. Start byl fakt daleko a ještě dost "zajímavou" cestou. Kluci běželi sami a já také. No, nic moc, ale proběhl jsem se.

8.10.2006 - Pohoří u Jílového - umístění: 8 z 11 - sám: A >>> Fotky >>> Mapa
tady jsem já běžel další závod, ale poslední. Nějak uprostřed trati jsem si řekl, co tady vlastně dělám a bylo rozhodnuto. Prostě mě to nezačalo bavit tak, jako před 30 lety, ale snad se k tomu někdy vrátím. Tomášovi to nějak nešlo, ale musí se snažit a bude to lepší. Asi budu zatím běhat s ním, aby správně pochopil mapu a hlavně se zdá, že bez fáborků mu to jde lépe. Nemusí je hledat a spoléhat se na ně.

14.10.2006 - Stará Huť u Dobříše - umístění: 3 z 4 - sám: N >>> Fotky >>> Mapa

15.10.2006 - Stará Huť u Dobříše - umístění: 1 z 14 - sám: N >>> Mapa

28.10.2006 - Zakšín u Dubé - umístění: 6 z 7 - sám: N >>> Fotky >>> Mapa
Poprvé jsme spolu běželi kategorii H10, čili bez fáborků. Nechal jsem Toma běžet a fakt mu to šlo. Příští rok budeme trénovat bez fáborků, protože se mi zdá, že se na ně nemusí soustředit a díky tomu se víc soustředí na mapu.

17.11.2006 - 13.MS SMIK Točná - umístění: 106 z 152 - sám: N >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Poprvé jsme se zúčastnili SMIKu. Fakt super. I umístění není špatné. Jel s námi Patrik, což je bráchy kluk, a běžel s námi. Super byl start, na zemi byly mapy zatížené kamenem a nikdo se nesměl podívat. 5 minut před startem jsme si mohli vzít mapu a začít řešit, kudy poběžíme. Fakt mě to dostalo, protože jsem na mapě nedokázal vymyslet nic moc kloudného a 5 minut bylo pryč. Tak jsme vybrali první variantu a běželi. Nevím, jestli byla špatná nebo dobrá, ale docela šla. Chvilku jsme někde čekali, ale nakonec Tom doběhl do cíle v limitu, takže všechny body byly naše. Měli jsme jich 9. Příští rok se musíme polepšit.

2.12.2006 - Noční závod Krčský les - umístění: 21 z 34 - sám: A >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Běželi s Jiříkem spolu. Před závodem byli docela dost nervózní, ale měli z toho srandu. Skoro jediní měli masku. Hned po startu dost zazmatkovali, ale pak se vydali správným směrem. Řekli jsme si, že jim půjdeme od cíle naproti. Když jsme byli asi půl hodiny na cestě a oni nikde, tak se Jirka s Ivetou vydali zpět na start a já jsem šel po fáborkách směrem proti běhu. Ani tam jsem je nenašel, a když jsme dorazil ke startu, tak už v cíli byli. Prostě si to zkrátili a mě to nechali oběhnout celé. Když jsme byli už skoro u auta, tak si Jiřík vzpomněl, že zapomněl masku někde pod stolem, takže se vraceli a my jsme s Tomem jeli domu. Bylo to zajímavé, ale bohužel tam bylo jen jedno strašidlo a to se klukům moc nelíbilo. Snad se příště polepší.

10.12.2006 - Noční Suchdol - (DISK) - sám: N >>> Výsledky >>> Mapa
Fakt super. Jednat jsme skoro celou dobu nevěděli, kde jsme (a nebyli jsme sami), kontrol bylo 19, ale my jsme skončili asi po hodině a čtvrt na devíti kontrolách a vyrazili zpět do cíle. Kdyby byla sobota, možná bychom vytrvali a pomalu si to obešli, ale s klukem v neděli, to moc nešlo. Ale nasmáli jsme se, když jsme běželi ve skupince a všichni dost tápali. Alespoň byla sranda.

30.12.2006 - Senohraby - umístění: 14 z 15 - sám: N >>> Výsledky >>> Fotky >>> Mapa
Tak tento rok (mluvíme ještě o 2006) jsme vyrazili na zimní akci. Bylo hezké počasí, i když ráno to nevypadalo. A do Senohrab jsme dorazili v pohodě. Tam to teprve začalo, protože jsme začali bloudit mezi barákama a hledali jsme start. Když už to vypadalo beznadějně, tak jsme potkali další tápající auto a jeli jsme za ním. Asi měli lepší určení místa, tak jsme po pár otočeních dorazili na start. Všechno bylo zmrzlé. To bylo super. Nedalo se po tom normálně běžet a pěkně jsme se klouzali. Závodníků přišlo celkem dost. Nebyly normální kontroly, ale jen papír s číslem kontrola a nějakým písmenem, které se muselo opsat. Byly 3 kategorie. [AB], to bylo pro draky, [A] pro další skupinu s menší fyzičkou a my jsme byli v kategorii [B], kde byla trať okolo 3 km, bohužel bez stanovení stáří, takže od 8 let do 50 let. Start byl hromadný, takže jsme vyrazili za skupinkou ostatních. Běželo se perfektně, ale také to perfektně klouzalo. Teplota okolo nuly a jasno. Kontroly byly celkem v pohodě mezi barákama ve vesnici, takže jsme to oběhli všechno. Jediným záporem bylo, že Tomášovi omrzal malíček na pravé noze. Je to k nevíře, proč zrovna on, ale trpěl celou cestu. Se slávou jsme doběhli do cíle a tam se rychle převlékli. Až cestou domů a v Hypernově na obědě se Tomášovi malíček vrátil do normální tělesné teploty.

A jak jsme se umísťovali ....

2 z 13 ..... 6 z 13 ..... DISK ..... 3 z 23 ..... 2 z 6 ..... 5 z 21 ..... 2 z 15 ..... 4 z 20 ..... 4 z 8 ..... 8 z 19 ..... DISK ..... 8 z 13 ..... 5 z 5 ..... 8 z 11 ..... 3 z 4 ..... 1 z 14 ..... 6 z 7 ..... 106 z 152 ..... 21 z 34 ..... DISK ..... 14 z 15 .....